+48 576 ... [Zobacz] +48 576 915 522

Dron – Pelixar LSMA MReX8 C810

Informujemy że w dniu 31.10.2018 podczas konferencji prasowej UM Elbląga zaprezentowany został dron Pelixar LSMA którego dostarczyliśmy w dniu 26.10.2018 wraz z demonstracją i przeszkoleniem (tydzień przed terminem). Dostarczony zestaw LSMA jest realizacją Etapu.1 części lotniczej wdrożenia wchodzącego w skład kompleksowego systemu. Pelixar LSMA (Lotniczy System Monitoringu Atmosfery) to zaawansowany lotniczy system monitoringu atmosfery przeznaczony do wykonywania punktowych i przestrzennych analiz składu powietrza w zakresie pyłu PM2.5 oraz PM10. Cały projekt Pelixar LSMA obejmuje łącznie trzy etapy rozwoju, podczas których zostanie opracowana naziemna część systemu w postaci lokalnych aplikacji analizy i wizualizacji danych, część serwerowa analizy i dystrybucji danych przestrzennych. W tym celu, na wniosek Prezydenta Miasta Elbląga został powołany zespół badawczy na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechnika Gdańska (WILiS PG) celem wsparcia w opracowaniu kolejnych części systemu. Pelixar S.A jako partner technologiczny jest odpowiedzialny za wdrożenie, adaptację i ewaluację opracowanych przez naukowców Politechniki Gdańskiej algorytmów. Projekt LSMA powstał w wyniku mariażu wysokich technologii (Pelixar S.A), nauki (WILiS PG) i potrzeb społeczeństwa (UM Elbląg).

CEL PROJEKTU

Celem projektu jest wsparcie instytucji lokalnych w walce z “narastającym problemem smogu” dzięki dostarczaniu im danych pomiarowych w formie numerycznej mapy zanieczyszczenia wraz predykcją (przewidywaniem) zjawiska, to umożliwi lepsze zrozumienie problemu i dokładniejsze wskazanie źródła nadmiernej lokalnej emisji zanieczyszczenia powietrza oraz opcjonalnie głównego emitenta. W perspektywie powinno to mieć wymierny pozytywny wpływ na jakość życia wszystkich mieszkańców z rejonu objętego działaniem systemu LSMA. W ramach opracowanej technologii powstały dwa autorskie rozwiązania techniczne. Technologia LSMA została zgłoszona na XXI edycję konkursu “Polski Produkt Przyszłości” organizowaną przez PARP Możliwości opracowanego rozwiązania nie ograniczają się tylko do “pomiaru smogu”.

Publikacje w temacie "problemu smogu" , linki:

https://www.who.int/airpollution/en/?fbclid=IwAR0PWo0Z25G9ipGq2BtIrEZJ4XCe--YJOLfASSqDAE9hqtNmlIdSiF3oYE4 https://www.theguardian.com/environment/2018/oct/27/air-pollution-is-the-new-tobacco-warns-who-head?CMP=share_btn_fb&fbclid=IwAR0HiVlEGMBPKOnrjs7KJ3UaN-pGBptUrtlfpJmpgQEePNUbN7vstqFCT08  

Zaufali nam

+48 576 ... [Zobacz] +48 576 915 522

Umów się na konsultację