Siedziba spółki – Pomorski Park Naukowo Technologiczny

Działalność firmy Pelixar Spółka Akcyjna (Pelixar S.A) obejmuje sektor systemów bezzałogowych, w szczególności lotnictwo bezzałogowe. Spółka zajmuje się produkcją autorskich komponentów i dronów oraz dedykowanych rozwiązań według indywidualnych wymagań użytkownika.
Odbiorcą jest przemysł i firmy oraz instytucje publiczne. Kluczowe obszary dostarczanych rozwiązań to: poszukiwanie i ratownictwo, pomiary i detekcja, monitoring i ochrona, inspekcje i dozór techniczny.
Dostarczamy rozwiązania posiadające unikalne właściwości, spełniające wygórowane wymogi techniczne, które są badane i testowane przez własny zespół techniczny a także w kooperacji ze specjalistami branżowymi.

Idea i misja firmy

Pelixar S.A. tworzy zespół o komplementarnie dobranych kompetencjach, swoje doświadczenie w branży bezzałogowego lotnictwa zdobywał budując lub rozwijając takie podmioty jak: Grupa aiRPAS, PWC, Cervi Robotics, droGEOon, Servo Code.

Celem spółki jest dostarczanie produktów i rozwiązań o unikalnych w skali świata funkcjonalnościach i zastosowaniach. Stale się uczymy i rozwijamy swoje rozwiązania. Dzielimy się zdobytą wiedzą wspierając liczne projekty ekologiczne i naukowe. Uczestniczymy w konferencjach i seminariach tematycznych. Posiadamy liczne kooperacje naukowe i techniczne a pomimo to zabiegamy o kolejne..

Zakres działalności

Oferta skierowana jest do przemysłu, firm prywatnych, instytucji publicznych i służb.

Kluczowe obszary działalności to: Poszukiwanie i ratownictwo osób zaginionych, rozbitków i tonących. Pomiary obszarowe i detekcja zagrożeń. Ochrona mienia i monitoring obiektów strategicznych. Dozór techniczny infrastruktury krytycznej i inspekcje przemysłowe. Rozwój i wsparcie dla w.w. systemów przez algorytmy sztucznej inteligencji.

Specjalność i realizacje

Pelixar S.A to: Wysoka specjalizacja techniczna. Unikalne i sprawdzone rozwiązania. Realizacja wymagających zamówień dla przemysłu i innych profesjonalnych kooperantów. Rozwiązania prototypowe oraz projekty badawczo-rozwojowe.

Produkcja innowacyjnych komponentów i urządzeń bezzałogowych (dronów). Tworzenie kompleksowych systemów dronowych. Wdrożenia i integracje systemowe bezpośrednio do infrastruktury technicznej klienta. Modernizacja i serwis oferowanych rozwiązań. Szkolenia techniczne i do uprawnień zawodowych.

Siła nauki – innowacje

Pelixar S.A tworzy zaangażowany zespół specjalistów, posiadający wieloletnie doświadczenie techniczne zarówno teoretyczne jak i praktyczne w branży systemów bezzałogowych.

Siłą firmy jest ciągły rozwój, realizowane projekty badawcze i inwestycje w innowacje. Spółka oraz członkowie zespołu posiadają na koncie uczestnictwo w wielu uznanych projektach badawczo-rozwojowych.