Misja

Misja firmy

Działalność spółki Pelixar SA obejmuje w szczególności sektor lotnictwa bezzałogowego. Spółka zajmuje się produkcją autorskich rozwiązań komponentów i dronów dedykowanych do indywidualnych wymagań użytkownika. Odbiorcą są firmy, przemysł oraz instytucje publiczne. Kluczowe obszary dostarczanych rozwiązań to: poszukiwanie i ratownictwo, pomiary i detekcja, monitoring i ochrona, inspekcje i dozór techniczny.

Dostarczane rozwiązania posiadają unikalne właściwości, spełniają wygórowane wymogi techniczne, są badane i testowane przez własny zespół techniczny oraz w kooperacji z branżowymi specjalistami.

 

Nasze wartości
Idea i misja firmy

Pelixar S.A. tworzy zespół o komplementarnie dobranych kompetencjach, swoje doświadczenie w branży bezzałogowego lotnictwa zdobywał budując lub rozwijając takie podmioty jak: Grupa aiRPAS, PWC, Cervi Robotics, droGEOon, Servo Code.

Celem spółki jest dostarczanie produktów i rozwiązań o unikalnych w skali świata funkcjonalnościach. Kadra spółki nieustannie podnosi swoje kompetencje i rozwija firmowe rozwiązania. Dzielimy się zdobytą wiedzą wspierając liczne projekty ekologiczne i naukowe. Uczestniczymy w konferencjach i seminariach tematycznych. Realizujemy liczne kooperacje naukowe i techniczne.

Zakres działalności

Oferta skierowana jest do przemysłu, firm prywatnych, instytucji publicznych i służb.

Kluczowe obszary dostarczanych rozwiązań to: Poszukiwanie i ratownictwo osób zaginionych, rozbitków i tonących. Pomiary obszarowe i detekcja zagrożeń. Ochrona mienia i monitoring obiektów strategicznych. Dozór techniczny infrastruktury krytycznej i inspekcje przemysłowe. Automatyzację wybranych rozwiązań mi.in. przez zastosowanie Hangaru Dronowego lub algorytmy sztucznej inteligencji.

Specjalność i realizacje

Pelixar S.A to: Wysoka specjalizacja techniczna. Unikalne i sprawdzone rozwiązania. Realizacja wymagających zamówień dla przemysłu i innych profesjonalnych kooperantów. Rozwiązania prototypowe oraz projekty badawczo-rozwojowe.

Produkcja innowacyjnych komponentów i urządzeń bezzałogowych (dronów). Tworzenie kompleksowych systemów dronowych. Wdrożenia i integracje systemowe bezpośrednio do infrastruktury technicznej klienta. Modernizacja i serwis oferowanych rozwiązań. Szkolenia techniczne i do uprawnień zawodowych.

Siła nauki – innowacje

Pelixar S.A tworzy zaangażowany zespół specjalistów, posiadający wieloletnie doświadczenie techniczne zarówno teoretyczne jak i praktyczne w branży systemów bezzałogowych.

Siłą spółki jest ciągły rozwój, realizowane wymagające projekty badawcze i inwestycje w innowacje. Członkowie zespołu posiadają na swoim koncie uczestnictwo w wielu uznanych na świecie projektach badawczo-rozwojowych.